menu

Wszywka Alkoholowa Esepral

Szczecinek

Bezpieczeństwo a wszywka alkoholowa.

Wszywka alkoholowa to prosty zabieg, który przeprowadzony przez wykwalifikowanych lekarzy skutkuje wysoką skutecznością oraz, co ważniejsze bezpieczeństwem. Wszywka alkoholowa nie powoduje żadnych szkód w ciele człowieka. To lek, który wszyty pod skórę natychmiastowo uwalnia się do organizmu. Podczas zabiegu pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe, które chroni przed niepożądanymi dolegliwościami bólowymi. Posiadamy odpowiedni sprzęt oraz sterylne narzędzia. Mamy również duże doświadczenie w zabiegach wszywki alkoholowej. Dysponujemy także sprawdzonymi środkami z oryginalnych źródeł.

Do bezpieczeństwa podchodzimy zawsze priorytetowo. Pacjenci często pytają o działanie wszywki alkoholowej, ponieważ niepokoją się o jej wpływ na organizm. Esperal Szczecinek jedynie uniemożliwia naszej wątrobie neutralizację alkoholu. Poza tym wszywka alkoholu nie ma wpływu na funkcjonowanie pacjentów oraz nie powoduje żadnych szkód związanych ze zdrowiem.

Bezpieczeństwo jest osiągane przy pełnym stosowaniu się do zaleceń lekarza. Po pierwsze bezwzględny zakaz spożywania alkoholu, a po drugie dbanie o ranę po wyjściu z gabinetu. Jak każdy zabieg, implantacja wszywki alkoholowej przerywa ciągłość skóry pozostawiając pacjenta z szwami. O ranę trzeba dbać oraz pielęgnować. Odkażanie i codzienne doglądanie pozwolą uzyskać pełne bezpieczeństwo oraz nienaganny wygląd (pozbawiony blizn i śladów).

Co to jest esperal?

To pytanie jest zadawane najczęściej. Osoby, które nie mają do czynienia z uzależnieniem od alkoholu zapewne nie słyszały nazwy esperal. Jest to nazwa leku, który wszywany jest pod skórę alkoholika. Esperal wygląda jak zwykła tabletka – okrągła i jałowa. Swoim działaniem ma za zadania odstraszyć alkoholika od alkoholu.

Esperal podawany jest podskórnie. Chirurg wszywa pod skórą pacjenta określoną dawkę leku. Wszywka alkoholowa Szczecinek wykazuje silne działanie w połączeniu z alkoholem. Nie można jej łączyć z żadną dawką etanolu. Jest to jedyny zakaz podczas stosowania wszywki alkoholowej. Niedostosowanie się grozi poważnymi skutkami ubocznymi, które w najgorszym wypadku mogą zagrażać życiu pacjenta.

Esperal zatrzymuje działanie enzymu, który bierze udział w procesie rozkładu alkoholu na czynniki pierwsze. Organizm, który nie jest w stanie zneutralizować szkodliwej substancji doświadcza nieprzyjemnych skutków ubocznych, ponieważ alkohol składa się z toksycznych związków mających niebezpieczny wpływ na wszystkie układy w organizmie człowieka.

Ważne informacje o esperalu dla pacjentów.

Wszywka alkoholowa posiada długie działanie. Uwalnia się natychmiast do krwi i działa przez 8 do 10 miesięcy. U niektórych pacjentów lek może utrzymywać się nawet 12 miesięcy. Po zakończonej kuracji klient może przyjść ponownie na zabieg, aby kontynuować leczenie. Wielu klientów decyduje się na powtórne zaszycie, ponieważ pomogło im to uwolnić się od złych nawyków oraz nauczyć się funkcjonować bez używki.

Esperal Szczecinek jest w pełni bezpieczny. Przez cały okres leczenia trzeba jednak zwracać uwagę na produkty, które spożywamy. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że dużo leków, syropów, słodyczy oraz innych produktów spożywczych posiada w swoim składzie alkohol. Konieczne jest zatem kontrolowanie tego, co używamy przez cały okres leczenia. Tylko to zapewnia pełne bezpieczeństwo. Poza rezygnacją z alkoholu pacjenci nie muszą stosować specjalnych diet bądź unikać jakiś leków. Esperal jedynie wpływa na proces metabolizmu alkoholu. Nie ma on związku z jakimikolwiek innymi porcesami zachodzącymi w organizmie.

Mówiąc o skutkach ubocznych należy podkreślić ważność zakazu stosowania alkoholu. Wszywka alkoholowa Szczecinek połączona z alkoholem może zagrażać życiu i zdrowiu pacjenta. Do najczęstszych dolegliwości zaliczane są: bóle głowy, zawroty, nudności, wymioty, tachykardia, wzmożona potliwość, zaczerwienienie twarzy na skutek wahań ciśnienia tętniczego krwi oraz drgawki. Zmiana rytmu serca u niektórych pacjentów może skończyć się zawałem, co często kończy się śmiercią.

Decyzja o wszywce alkoholowej musi być przemyślana i przeanalizowana pod wieloma kątami. Ze zdrowiem nie ma żartów. Esperal jest bezpieczny, tylko wtedy, gdy korzystamy z niego tak jak zalecił lekarz. Wiele osób jednak myśli, że mała dawka nie zaszkodzi. Nie ma bezpiecznej dawki. Każda niesie ze sobą duże ryzyko. Każdy klient posiada indywidualne predyspozycje, które wpływają na odbiór leku. Nie warto ryzykować silnymi powikłaniami. Nasi lekarze zawsze sprawdzają trzeźwość pacjentów przed wykonaniem zabiegu. Jest to konieczne, ponieważ jednym z przeciwskazań jest spożywanie 12 godzin przed zabiegiem alkoholu. Najlepiej jednak powstrzymać się dobę. W ten sposób chronimy Wasze zdrowie.

Kto nie może podejść do zabiegu implantacji wszywki alkoholowej?

Jak każdy zabieg i ten posiada pewne przeciwskazania. Nie jest ich wiele. Przede wszystkim kluczowe jest zgłoszenie się w stanie trzeźwości na zabieg. Wszywka alkoholowa nie jest dla osób chorujących na serce bądź choroby krążenia. Niedawno przebyty zawał również jest przeciwskazaniem.

Dużą wagę należy przywiązywać także do zdrowia psychicznego pacjentów. Aby zastosować wszywkę alkoholową trzeba być wolnym od problemów psychicznych, z tego względu alkoholik mimo wszystko musi uczestniczyć w terapii antyalkoholowej. Niektóre osoby cierpiące na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne nie mają takiej wytrzymałości, aby poddać się wielomiesięcznej próbie unikania alkoholu. Szczególnie uważać muszą osoby, które w przeszłości miały próby samobójcze. Wszywka alkoholowa jest dla świadomych zagrożenia osób, które stoją na drodze do wyleczenia alkoholizmu. Sam esperal może jednak nie wystarczyć.

Co lepsze esperal czy odwyk?

Esperal nie jest indywidualną metodą leczenia. Wszywka alkoholowa wykazuje najlepsze działanie, gdy jest połączona z terapią. Nie da się wyjść z nałogu stosując jedynie esperal, ponieważ po zakończonym leczeniu pacjenci wielokrotnie wracają do nałogu. Aby cieszyć się działaniem wszywki alkoholowej trzeba przepracowywać z terapeutą wszystkie problemy, które spowodowały powstanie uzależnienia. Nie da się wybrać pomiędzy eperalem a odwykiem, ponieważ są to dwie różne metody, które spełniają zupełnie inną rolę. Odwyk pozwala na poznanie mechanizmów rządzących chorobą, jej przebiegu, faz oraz sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Osoby na terapii uczą się nowego życia i zyskują świadomość dotyczącą destrukcyjnego wpływu używki na wszystkie sfery życia. Wszywka alkoholowa z kolei wywołuje w alkoholikach strach spowodowany skutkami ubocznymi. Ma ona za zadanie przyzwyczaić alkoholika do życia w dożywotniej trzeźwości oraz ochronić go, gdy zwątpi, co się zdarza bardzo często, szczególnie na początku leczenia.

Zanim dana osoba zdecyduje się na wszywkę alkoholową powinna rozwiązać wszystkie konflikty psychiczne, aby nabyć siłę oraz motywację do leczenia. Przymuszona osoba nigdy nie będzie w stanie samodzielnie zwalczyć choroby alkoholowej, ponieważ w sytuacji krytycznej może dojść do nawrotu uzależnienia.