menu

Wszywka Alkoholowa Esepral

Koszalin - Stargard - Kołobrzeg - Świnoujście

Najnowsze statystyki szacują, że w Polsce żyje około 800 tysięcy osób cierpiących z powodu choroby alkoholowej. W przypadku leczenia jej coraz bardziej powszechny wydaje się być temat dotyczący metody farmakologicznej. Jednym z najpowszechniejszych leków jest wszywka alkoholowa Stargard. Zabieg wszycia wykonać w wielu miejscach w Polsce, w tym Koszalinie.

Wszywka alkoholowa Stargard - działanie leku

Wszywka alkoholowa Stargard posiada w swoim składzie Disulfiram, który jest związkiem chemicznym wpływającym na działanie metabolizmu alkoholowego. Jego działanie odczuwalne jest jedynie w momencie połączenia tego leku ze spożyciem etanolu – w ten sposób w ciele człowieka zostaje odkładany aldehyd octowy, którego organizm nie jest wstanie przemienić na mniej szkodliwy kwas octowy, a co za tym idzie – szybciej i bardziej intensywnie dana osoba zaczyna odczuwać objawy silnego zatrucia alkoholowego. Upośledzone zostaje działanie enzymu trawiącego alkohol. Reakcja organizmu uwidacznia się już po kilku minutach od spożycia i trwa nawet kilkanaście godzin.

Czego doświadcza alkoholik, gdy działa Esperal Stargard:

Charakterystycznymi objawami występującymi po połączeniu Disulfiramu ze spożyciem alkoholu są:

Wymienione powyżej objawy zalicza się do tych łagodnych. W cięższych przypadkach, zwłaszcza jeśli pojawiają się ciągi alkoholowe mimo posiadanej wszywki występuje:

Podstawowym celem działania Esperalu jest wywołanie reakcji awersyjnej, czyli strachu przed konsekwencjami spożywania alkoholu.

W gabinecie lekarz zawsze szczegółowo opisuje działanie wszywki, a także informuje o skutkach spożywania alkoholu decydując się na leczenie farmakologiczne. W ten sposób alkoholik jest świadomy swojej decyzji oraz konsekwencji braku abstynencji.

Zabieg wszycia Esperalu

Sam zabieg chirurgicznego zaszycia alkoholowego jest mało inwazyjny. Doświadczona osoba przeprowadza całą procedurę medyczną w około trzydzieści minut, uprzednio miejscowo znieczulając Pacjenta. Nie ma możliwości samodzielnego usunięcia zaszytych tabletek z lekiem, a także przepicia wszywki. Jednorazowy zabieg zaszycia alkoholowego wykazuje swoje działanie mniej więcej od ośmiu do dwunastu miesięcy – w zależności od indywidualnych cech Pacjenta. Po tym czasie w razie potrzeby, można powtórzyć całą procedurę. Przyjmuje się, że wszywka alkoholowa jest najbardziej wydajną metodą leczenia choroby alkoholowej.

Ile kosztuje wszycie Esperalu w Koszalinie?

Esperal Stargard w formie wszywki alkoholowej w Koszalinie w gabinecie podawany jest jedynie tym osobom, które ukończyły osiemnasty rok życia, wykazały trzeźwość przez około 48 godzin przed zabiegiem, a także są świadome swoich działań oraz wyrażają zgodę na leczenie niniejszą metodą.

Osoby szczerze zainteresowane wyjściem z uzależnienia bardzo często zadają pytanie o koszty, jakie muszą ponieść. W przypadku Koszalina cena zabiegu wynosi około 500zł, która modyfikowana jest o dawkę leku, jaki podaje się Pacjentowi (ilość tabletek ustalonych przez lekarza indywidualnie do Pacjenta), a także o czynniki poprawiające komfort zabiegu (takie jak rodzaj zastosowanych szwów, a także sposób podania antybiotyków).