menu

FAQ

1. Co to jest wszywka Esperal i jakie ma zastosowanie?

Popularna „wszywka alkoholowa Esperal” czma zastosowanie w leczeniu uzależnienia alkoholowego. Warto jednak dodać, że samo wszycie Esperalu nie zmniejsza chęci picia, człowiek nadal jest uzależniony. Wpływa ona natomiast dyscyplinująco na zaszytego Pacjenta oraz wspomaga terapię psychologiczną. U takich osób istnieje uzasadniona obawa przed następstwami wypicia alkoholu.

2. Ile trwa zabieg wszycia Esperalu?

Zabieg trwa ok. 30 minut.

3. Jak wygląda zabieg?

Wszycie następuje najczęściej w górną część pośladka. Esperal występuje w postaci tabletek i po wykonaniu nacięcia skóry chirurg wypreparowuje kanał, w który wprowadza jałowe tabletki. Rana zostaje zaszyta szwami, które zdejmowane są po ok. 7-10 dniach.

4. Czy zabieg wszycia Esperalu jest bolesny?

Aplikacja wszywki alkoholowej Esperal jest bezbolesna, ponieważ stosowane jest tu znieczulenie miejscowe. Znieczulenie miejscowe obciążone jest minimalnym ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych i ma charakter odwracalny.

5. Jaki jest czas trwania wszywki alkoholowej Esperal?

Czas działania Esperalu jest dość długi, a co za tym idzie zastosowanie wszywki alkoholowej jest ekonomiczne. Jednorazowe zaszycie wystarcza na ok. 12 miesięcy. Po tym okresie zabieg można powtórzyć.

6. Czy ślad po wszywce alkoholowej jest widoczny?

Nikt nie zauważy, że miało się wykonany zabieg zaszycia. Miejsce implantacji jest dość zasłonięte, a sama blizny powstałe w wyniku implantacji są niemal niewidoczne dzięki zastosowaniu szwów kosmetycznych. Wszycie Esperalu odbywa się z troską o komfort Pacjenta. Podczas zabiegu dbamy również o estetykę zaszycia.

7. Czy przed implikacją wszywki alkoholowej Esperal można pić alkohol?

Nie można spożywać alkoholu przynajmniej 48 godzin przed zabiegiem wszycia Esperalu.

8. Co się stanie jeżeli po zaszyciu napijemy się alkoholu?

Esperal (Disulfiram) jest substancją czynną, która w połączeniu z alkoholem wywiera toksyczne działanie na organizm. W organizmie osoby zaszytej, która spożyła alkohol następuje wzrost stężenia aldehydu octowego i występują objawy zatrucia. W zależności od wypitej ilości alkoholu pojawiają się nudności, przekrwienie twarzy, może dojść do utraty wzroku, zaburzeń świadomości, nieodwracalnych zmian w wątrobie, zaburzeń kardiologicznych, neurologicznych, w skrajnych przypadkach nawet do śmierci.

9. Co się dzieje jeżeli Pacjent nie wyraża zgody na zaszycie alkoholowe?

W związku z zagrożeniami wynikającymi w następstwie spożycia alkoholu przez Pacjenta z wszywką - zabieg można wykonać wyłącznie u Pacjenta świadomego, który wyraża na piśmie zgodę na implantację, oświadczając, że został poinformowany o skutkach działania alkoholu po wszyciu Esperalu. Formularz oświadczenia jest dostępny w gabinecie.

10. Jaka jest cena wszywki Esperal?

W przypadku Esperalu cena wszywki może być się różnić w zależności od miasta w którym wykonujemy zabieg. To wszystko ma związek również z sytuacją, w której wszywany jest Esperal. Cena zaszycia alkoholowego zmienia się w zależności od rodzaju zabiegu, momentu jego wykonania oraz standardu. W naszym gabinecie wykonacie Państwo zabieg zaszycia za 500 zł.

11. Czy po zabiegu zaszycia mogę pracować?

Tak, nie ma przeciwwskazań do pracy zarówno umysłowej jak i fizycznej.

12. Czy mogę dostać zaświadczenie o wszytym Esperalu?

Tak, wystawiamy zaświadczenia potwierdzające obecność Esperalu w organizmie.

13. Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Przede wszystkim nie wolno wykonywać zabiegu zaszycia bez świadomej zgody Pacjenta, a także Esperalu nie należy stosować, gdy występują:

  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • stan upojenia alkoholowego,
  • niewydolność serca,
  • choroba niedokrwienna serca,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • zaburzenia psychiczne,
  • psychozy i próby samobójcze.